12 Aralık 2008 Cuma

alıntı

ayak bakımı

Ayak bakımı için kolay ve güzel bir tarif vermek istiyorum. Ayaklarınızı önce ılık tuzlu suyun içinde 10 dk.dinlendirin,daha sonra kurulayın.Sonra aşağıda vereceğim tarifi ayaklarınıza sürüp masaj yapın. 1 yemek kaşığı vazalin 3 damla menekşe yağı 3 damla badem yağı bu malzemeleri karıştırıp ayaklarınıza masaj yaparak sürün.
Tarih: , 10/12/2008 Kategori: saglik Yorum (0) | Bağlantı

“BEBEKLER İÇİN AYAKKABI SEÇİMİ”

“BEBEKLER İÇİN AYAKKABI SEÇİMİ

İNSAN AYAĞI OLDUKÇA KARMAŞIK BİR YAPIYA SAHİPTİR, 26 KEMİKTEN OLUŞUR. BEBEKLERİN AYAKLARI DA YUMUŞAK VE ESNEK OLDUĞU İÇİN ANORMAL BASILAR DEFORMİTELERE SEBEP OLABİLİR. BU NEDENLE BEBEKLERE AYAKKABI SEÇERKEN ÇOK DİKKATLİ OLMAK GEREKİR.

    BEBEKLERİN AYAKLARININ SAĞLIKLI GELİŞİMİ İÇİN AŞAĞIDAKİ NOKTALARA DİKKAT ETMEK GEREKİR: * BEBEĞİN AYAK GELİŞİMİ SÜREKLİ OLARAK TAKİP EDİLMELİ, NORMAL OLMAYAN BİR DURUM FARK EDİLDİĞİNDE HEKİME BAŞVURULMALI. * SIKI AYAKKABILAR BEBEĞİN AYAKLARININ NORMAL
    GELİŞİMİNİ ÖNLEYEBİLECEĞİNDEN, RAHAT AYAKKABILAR GİYDİRİLMELİ. BÖYLECE AYAK DAHA RAHAT EDECEĞİNDEN GELİŞİMİ DAHA İYİ OLACAK VE BEBEĞİ SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜMEYE HAZIRLAYACAKTIR.

BEBEĞİN AYAKKABILARI SIK SIK KONTROL EDİLMELİ VE AYAĞA UYMADIĞI FARK EDİLDİĞİNDE HEMEN DEĞİŞTİRİLMELİDİR. UNUTMAYALIM: BİR ÇİFT BEBEK AYAKKABISI EN FAZLA 3-4 AY GİYDİRİLMELİDİR VE KESİNLİKLE BAŞKA ÇOCUK TARAFINDAN KULLANILMIŞ AYAKKABI GİYDİRİLMEMELİDİR.

AYAKKABI ALINIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

**AYAKKABININ ÖN KISMI YUMUŞAK VE ESNEK OLMALIDIR. **TOPUK KISMI DAHA SERT, TOPUĞU TUTACAK ŞEKİLDE OLMALIDIR. **BEBEKLERE 3 YAŞINA KADAR BİLEĞE KADAR UZANAN TİPTE AYAKKABI GİYDİRİLMELİDİR. **BEBEK AYAKKABISI İÇİN ŞEKLİN YANI SIRA YAPILDIĞI MADDE DE ÇOK ÖNEMLİDİR. DERİ VEYA KANVAS EN İYİ MATERYALDİR. SENTETİK VE PLASTİK AYAKKABILARDAN UZAK DURULMALIDIR. **AYAKKABININ TABANI 1 CM’Yİ GEÇMEMELİ, KAYMAMALI VE SERT OLMAMALIDIR. TOPUĞUN YÜKSEKLİĞİ 5-7 MM OLMALIDIR. **AYAKKABININ İÇİ EL İLE KONTROL EDİLMELİ, AYAĞI RAHATSIZ EDECEK DİKİŞ ÇIKINTILAR OLMAMALIDIR.

0 yorum:

gönlümden geçenlere bakın

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

bannerımı alırmısınız?


p>”"

gönlümden geçenler

gönlümden geçenler